Aloes

Aloes słynie ze prostych właściwości antybakteryjnych, przeciwgrzybicznych, przeciwwirusowych i antyutleniających. Dodatkowo roślina ta działa walkę organizmu z wieloma chorobami, stymulując mechanizmy obronne. Aloes jest wystarczający wpływ nie wyłącznie na polską cerę oraz siła, lecz jeszcze na system sercowo-naczyniowy.

Badania pokazują, że aloes może zapobiegać wzrost komórek raka skóry. Naukowcy przeprowadzili test na myszach albinosach na 2 etapie karcynogenezy. Badacze sprawdzili skuteczność aloesu – stosowanego miejscowo oraz doustnie. Wykazałoby się, że podanie aloesu w pewnej formie zmniejszyło ryzyko rozwoju nowotworu aż o 60%. Według naukowców takie stronie aloesu płyną z czystego stężenia antyutleniaczy, peroksydazy glutationowej, izoenzymów dysmutazy ponadtlenkowej, selenu, cynku oraz polisacharydów.

Na podstawie kilku eksperymentów zakłada się, że aloes (www.aloesforever.eu)wprowadzony do krwiobiegu że w znaczącym stopniu zwiększyć transport tlenu. Opublikowane w 2000 roku badania wykazały jak poszczególne związki zamknięte w aloesie wchodzą na zmniejszenie poziomu cholesterolu, regulowanie ciśnienia natur oraz poprawę krążenia. Efekty tych badań potwierdziły, że aloes zmniejsza ryzyko chorób serca. Co daleko, wielu badaczy potwierdza, że aloes przyspiesza leczenie się oparzeń – tego gatunku uszkodzenia skóry leczą się nawet o 9 dni szybciej!

Miąższ aloesowy spełnia wszelkie kryteria diety ortomolekularnej przydatnej w bitwie z nowotworami, jest źródłem 200 składników biologicznie aktywnych, w tym 20 minerałów, 18 aminokwasów, 12 witamin, kilkunastu enzymów a ponadto antrachinonów, steroli i kwasów organicznych. Spośród wymienionych składników aż kilkadziesiąt wykazuje działanie immunostymulujące.

Ze powodu na zawartość kilkudziesięciu składników o dziele immunostymulującym oraz składników inhibujących mutageny miąższ aloesowy zapobiega chorobom nowotworowym.

Tags: , ,

Comments are closed.